تبلیغات

قیمت کاغذ مسئله اصلی ناشران است

مدیر مسئول نشر تایماز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

هزینه بالای کاغذ سبب می‌شود، قیمت تمام شده کتاب بالا باشد و با گرانی در این زمینه مواجه باشیم.

قیمت کاغذ مسئله اصلی ناشران استمجید باشعور، مدیر مسئول نشر تایماز در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به مشکلات زیادی که در زمینه پخش کاغذ میان انتشاراتی‌ها وجود دارد، گفت: گاهی ممکن است کاغذی که به دست انتشاراتی‌ها می‌رسد، از نوع مرغوب آن نباشد. مسئله اصلی در این باره برای ناشران قیمت کاغذ است. هزینه بالای آن سبب می‌شود، قیمت تمام شده کتاب بالا باشد و با گرانی در این زمینه مواجه باشیم.

وی افزود: تیراژ کتاب نیز به دنبال افزایش قیمت کاغذ کاهش می‌یابد و به 50 تا 100 نسخه می‌رسد. این تیراژ برای جمعیت 80 میلیونی ایران، بسیار اندک است. در ملاقات با فردی از جمهوری تاجکیستان متوجه شدم، تیراژ کتاب برای جمعیت 8 میلیونی این کشور، 5 هزار جلد است!
 
مدیرمسئول نشر تایماز با اشاره به آنکه هم اکنون یک چاپخانه که 58 سال است فعالیت می کند، مشکل دارد و کارگر آن بیکار شده است، بیان کرد: اوضاع کنونی نشر روی کار ناشران تاثیر گذاشته است. بالغ بر 40 تا 50 درصد هزینه‌ای که برای انتشار کتاب دریافت می‌کنم، صرف تهیه مواد اولیه آن از جمله کاغذ می‌شود و یک ناشر بخواهد کتابی با تیراژ 1000 عنوان را منتشر کند، باید هزینه اولیه 5، 6 میلیون تومانی را برای چاپ متحمل شود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار