تبلیغات

سریعترین جت مسافربری مافوق صوت دنیا را ببینید

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از نیو اطلس، شرکت دانش بنیان Boom Technology مدل اولیهXB-۱ Supersonic Demonstrator را به عنوان نسل جدید هواپیماهای مسافربری مافوق صوت رونمایی کرده است.

این ماکت که در مقیاس یک سوم مدل واقعی ارایه شده برای آزمایش مجموعه ای از فناوریهای مورد نیاز در پروازهای مافوق صوت قرن بیست و یکم در نظرگرفته شده است.

این جت مسافربری در کلورادوی آمریکا به نمایش گذاشته شده است. به باور کارشناسان در این سیستم نوین پروازی از پیشرفته ترین فناوریهای قابل تصور در عرصه هوانوردی بهره گرفته شده است.

جت مافوق صوت XB-۱ مجهز به سه موتور J۸۵-۲۱ ساخت شرکت جنرال الکتریک است و جالب اینکه شرکت Boom Technology اعلام کرده که در طراحی و ساخت این جت از ساختار هواپیماهای مافوق صوت کنکورد که محصول مشترک فرانسه و انگلیس بودند الهام گرفته شده است.

مجموعه ای از حرفه ای ترین طراحان در پروژه طراحی این جت حضور داشته اند که شماری از آنها سابقه همکاری با ناسا، اسپیس ایکس و بوئینگ را در پرونده کاری خود دارند.

گفته می شود XB-۱ بازدهی بیشتری نسبت به هواپیمای پرمصرف و پرهزینه کنکورد دارد و جالب اینکه نسبت به آن نیز ۱۰ درصد سریعتر پرواز می کند.

اندازه گیریهای دقیق حاکی از آن است که XB-۱ به سرعت ۲.۲ ماخ (۲۳۳۵ کیلومتر بر ساعت) می رسد که ۲.۶ بار سریعتر از جتهای فوق سرعتی امروزی است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار