تبلیغات

نخستین همایش تئاتر مردمی اربعین آغاز شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا», نخستین همایش تئاتر مردمی اربعین به همت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از 24 تا 29 آبان در عراق برگزار می‌شود. همایش تئاتر مردمی اربعین از خرداد ماه امسال در «جنبش رسانه‌ی انقلاب» مطرح شده بود.

در نخستین دوره از این همایش هشت نمایش از استانهای همدان، کرمانشاه، خوزستان و تهران متناسب با ایام سوگواری اربعین حسینی برای اجرا در کشور عراق تولید و آماده‌سازی شده‌اند.

نمایش موکب سیار به نویسندگی و کارگردانی مرتضی اسدی مرام و با بازی حسین نادری و همراهی رسول شنوایی به عنوان اولین نمایش این همایش در عمود 757 اجرا شد. این گروه کرمانشاهی پس از 28کیلومتر پیاده‌روی به عمود1200 رسیده و در ادامه مسیر خود در کربلا نیز اجراهایی خواهند داشت . داستان این نمایش در مورد فردی است که دانشجوی مدیریت فرهنگی است و نذر کرده موکبی سیار وفرهنگی راه بیندازد که در آن به جای غذا حدیث و اشعار مربوط به امام حسین (ع) به سه زبان عربی ،فارسی وانگلیسی پخش شود.

نمایش «واگویه‌های علی گندابی» از محصولات حوزه هنری همدان نیز عصر امروز در نجف اشرف اجرا می‌شود. این نمایش به کارگردانی محمد جواد کبودراهنگی پیشتر در تهران و در سالن مهر حوزه هنری روی صحنه رفته بود. قرار است این نمایش رأس ساعت 10 صبح در صحن حضرت فاطمه(س) اجرا شود.

 روح الله رجبی، مدیر جنبش رسانه انقلاب، کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، هادی مولوی‌دوست، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل حوزه هنری و آقای نگارش از ستاد مرکزی اربعین (کمیته فرهنگی) اعضای اصلی شورای سیاستگذاری دور نخست این همایش مردمی هستند. دبیری این همایش به عهده محراب محمد‌زاده است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار