تبلیغات

آزمایشگاه فناوری نانوی ایران در کوبا احداث می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در دیدار فیدل کاسترو دیاز بالارت، مشاور عالی علمی دولت کوبا که به تهران سفر کرده است، بیان کرد: از مصادیق توسعه فناوری در ایران می توان به صادرات داروهای بیوتکنولوژیک به روسیه، برنامه مفصل حوزه نانو از دانش‌آموزی تا دانشگاه و شرکت ها، وجود حدود ۱۶۰ شرکت در حوزه نانوتکنولوژی، موفقیت های حوزه تصفیه آب و غیره اشاره کرد.

وی بیان کرد: ایران آمادگی دارد یک مرکز در کوبا با تمام تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران تاسیس کرده و در قالب یک بسته مشتمل بر خدمات آموزشی مرتبط جهت بهره برداری تجهیزات مذکوربه عنوان هدیه به این کشور تقدیم کند.

به گفته ستاری، در حوزه بیوتکنولوژی با کشور کوبا قراردادهای خوبی داریم و آماده توسعه همکاری های تکنولوژیک در حوزه واکسن و داروهای نوترکیب با این کشور هستیم .

معاون علمی و فناوری، با اشاره به اینکه بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک منطقه در ایران است، گفت: فروش این شرکت در روز به ۳ و نیم میلیون دلار رسیده است و از شرکت های مشابه در روسیه نیز بزرگ تر است این در حالی است که این شرکت ۶ سال پیش اصلا وجود خارجی نداشت.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار